Menu

Gimnazjaliści z Łańcuta na podium

Trzecie miejsce zajęła drużyna chłopców z Gimnazjum nr 1 w Łańcucie w finale ogólnopolskiego koszykarskiego turnieju Orlik Basketmania. To najwyższa lokata zespołu z naszego regionu. Zawodnik łańcuckiej drużyny Michał Kazimierowicz - został wybrany do najlepszej piątki turnieju.
Finał rozgrywany był w miniony weekend w Bydgoszczy w 4 kategoriach - dziewczynek i chłopców z ostatnich klas podstawówek i pierwszych gimnazjów. Reprezentujące woj. podkarpackie gimnazjalistki z Jasionowa zajęły 4 miejsce a uczniowie i uczennice Szkoły Podstawowej nr 2 z Łańcuta odpowiednio 5 i 6 lokatę.
Finał wygrały zespoły z Żar, Warszawy, Ostrowa Wielkopolskiego i Rogóźna.
Eliminacje turnieju Orlik Basketmania odbyły się w 8 województwach - w podkarpackim w 8 miastach. Współzawodnictwu najmłodszych koszykarzy patronuje najlepszy polski zawodnik tej dyscypliny - Marcin Gortat