Developres pokonany - będzie walka o brąz

Siatkarki Developresu Skyres Rzeszów przegrały walkę o finał Mistrzostw Polski. W trzecim meczu rywalizacji, w Hali Podpromie po 5 setowej walce rzeszowianki uległy ŁKS Łódź. W setach 27:29, 25:17, 25:11, 26:28 i 13:15 . Serię do 2 zwycięstw ŁKS wygrał 2:1.

Ekipa z Łodzi na przewagi wygrała I seta, ale w kolejnych dwóch wyraźnie górą był rzeszowski klub. Czwarta odsłona to znów zacięta walka i zwycięstwo ŁKS do 26.
W tie-breaku długo prowadził zespół z Łodzi, ale gdy Developres objął prowadzenie 11:9 wydawało się, że nie odda go już do końca. Siatkarki ŁKS wykazały się w jednak końcówce wielką determinacją, konsekwencją i opanowaniem i po raz 4. w historii zagrają w finale mistrzostw kraju.

Najbardziej wartościową zawodniczką decydującego meczu wybrano środkową ŁKS, Zuzannę Efimienko-Młotkowską.

Zawodniczki ŁKS będą w finale rywalkami Chemika Police Jedyny raz ŁKS wywalczył tytuł mistrzyń Polski w 1983 r., a w latach 1982 i 86 zdobywał srebrne medale. Łódzki klub ma też w dorobku 3 brązowe krążki.
Pierwszy mecz finału, który także toczy się do 2 zwycięstw, odbędzie się w Policach.

Rzeszowiankom pozostanie walka o brąz z zespołem Budowlanych Łódź Pierwsze spotkanie w najbliższą środę w hali na Podpromiu.