W drugiej lidze piłkarze Stali Stalowa Wola pokonali 4:1 na boisku w Boguchwale Rozwój Katowice w meczu 30 serii gier.

Spotkanie rozpoczęło się pechowo dla Stali, bo po błędzie obrony stracili bramkę już w 4. minucie. Mimo licznych okazji, wyrównanie padło dopiero w 49 minucie po strzale głową Szymona Jarosza. Od tej pory piłkarze ze Stalowej Woli ruszyli do ataku. Na 2:1 w 63’ podwyższył Adrian Gębalski, a w ostatnich pięciu minutach meczu strzelali zmiennicy : Andrzej Trubeha i Mateusz Bukowiec.

Stal Stalowa Wola po tej wygranej wydostała się z grupy spadkowej II ligi. Awansowała na 14 miejsce . Ma 34 punkty - tyle samo co zagrożony spadkiem Gryf Wejherowo.

GKS Bełchatów 0-1 uległ Warcie Poznań,
a Znicz Pruszków takim samym rezultatem przegrał z Garbarnią.

Liderem tabeli z 58 punktami GKS Jastrzębie, które mecz tej kolejki z Siarką Tarnobrzeg rozegra 23 maja. Druga jest Warta Poznań 54, punkt mniej ma trzeci ŁKS Łódź.