Młodzi sumocy przywożą medale z ME w Estonii
Od lewej: Kuba Nowakowski, Adrian Gondek, Andrzej Jedynak (trener) i Hubert Dęborowski fot. facebook SUMO Lubzina

Dużym sukcesem zawodników z LUKS Lubzina zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów w sumo.

W estońskim Rakvere podopieczni trenera Andrzeja Jedynaka zdobyli cztery medale. W zmaganiach najmłodszych na podium stanęli Kacper Magdoń i Maciej Nowakowski w kategorii do lat 14. W rywalizacja juniorów zawodnicy z Lubziny zdobyli dwa złote medale i jeden brązowy. Po raz czwarty z rzędu tytuł Mistrza Europy wywalczył Hubert Dęborowski (70 kg). Złoto zdobył również Adrian Gondek (80 kg), a na najniższym stopniu podium w turnieju drużynowym stanął Jakub Nowakowski.