Koszykarze Max Elektro Sokoła Łańcut wygrali dziś z Pogonią Prudnik 105:77 drugie spotkanie ćwierćfinału fazy play-off I ligi. Podopieczni Dariusza Kaszowskiego oddali rywalom tylko ostatnią czwartą kwartę przegraną 20:25.
Pierwsza wygrana 27:20, druga 28:16, a trzecia 30 do 16. Najwięcej punktów dla łańcuckich sokołów zdobył Marcin Sroka - 23, 19 oczek rzucił Alan Czujkowski. Wśród gości najskuteczniejszy był zdobywca 20 punktów Tomasz Nowakowski. Wczoraj, w pierwszym spotkaniu ćwierćfinałowym łańcucianie wygrali z Pogonią 87:81.

Przegrali natomiast ekstraklasowi koszykarze Miasta Szkła. Krośnianie ulegli dziś w wyjazdowym spotkaniu King Wilkom Morskim Szczecin 78 do 105. Podopieczni Michała Baran nawiązali walkę tylko w drugiej kwarcie zakończonej remisem po 22. Pierwsza przegrana 14:24, trzecia 21:24 i
czwarta 21 do 35. Najwięcej - 17 punktów dla Miasta Szkła zdobył Royce Woolridge, w barwach King Wilków Morskich aż 35 oczek rzucił Russell Robinson.