Rafał Wilk w Pucharze Świata

Trzy złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale – to dorobek reprezentantów Polski podczas czterech dni zmagań w Pucharze Świata w para-kolarstwie.
Jednym z medalistów rzeszowianin Rafał Wilk, który przyjechał do Corridonii po udanym starcie w zawodach Pucharu Europy.
Czterokrotny triumfator Pucharu Świata tym razem zdobył brązowy medal w jeździe indywidualnej na czas. Rafał Wilk pokonał 27-kilometrową trasę w czasie 53:24.15. Był to trzeci wynik na tym dystansie.
W wyścigu ze startu wspólnego Wilk zajął piąte miejsce, tracąc do zwycięzcy blisko 5 minut.
Ostatnim startem w Corridonii naszego trzykrotnego złotego medalisty paraolimpijskiego była sztafeta. Rafał, startując z Renatą Kałużą i Rafałem Szumcem zajęli piąte miejsce. Do podium zabrakło im niespełna półtorej minuty.