Wyniki z piłkarskich boisk

Piłkarze Stali Mielec pokonali na wyjeździe Stomil Olsztyn 5-2 w ostatnim meczu sezonu Fortuna 1 ligi. Bramki dla mieleckiego zespołu zdobywali Paluchowski, De Amo, Janoszka, Gojko, oraz Nowak.
Stal zakończyła sezon na 3 miejscu w tabeli zaplecza ekstraklasy. Awans już wcześniej wywalczyły Raków Częstochowa oraz ŁKS-Łódź. W 1 lidze pozostają Wigry Suwałki, które w ostatniej kolejce pokonały Raków 2-1. Do niższej klasy rozgrywkowej spadły Bytovia i GKS Katowice.

W drugiej lidze w sobotę odbyło się tylko jedno spotkanie ostatniej kolejki tego sezonu.
Górnik Łęczna wygrał 5-2 z Radomiakiem Radom. Pozostałe mecze w niedzielę.
Resovia podejmie Rozwój Katowice, Siarka Tarnobrzeg Skrę Częstochowa, a Stal Stalowa Wola zagra w Wejherowie z Gryfem. Początek wszystkich pojedynków o 13-tej.

Tymczasem piłkarze Stali Rzeszów mają coraz mniej szans na awans. W meczu 31. kolejki trzeciej ligi, zremisowali na stadionie miejskim z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2 : 2. Prowadzenie dla gości uzyskał w 19 minucie kapitan Jakub Kapsa.
Wyrównał w 23 minucie strzałem głową Grzegorz Goncerz. Ponownie na prowadzenie wyprowadził gości młodzieżowiec Mateusz Madej. W 66 minucie strzałem z 35 metrów pokonał bramkarza Stali. Remis uratował gospodarzom Wojciech Rejman z rzutu karnego w 88 minucie. Na 3 kolejki przed końcem sezonu Stal traci do prowadzącego Podhala Nowy Targ już cztery punkty. Lider dziś wygrał ze Stalą Kraśnik 1 : 0. W niedzielę w derbach regionu Wólczanka Wólka Pełkińska podejmie Sokół Sieniawa.

W sobotnich meczach IV-tej ligi Podkarpackiej: Stal Gorzyce 2-4 Sokół Nisko, Korona Rzeszów 1-0 Igloopol Dębica, Legion Pilzno 1-1 Wisłok Wiśniowa, Orzeł Przeworsk 0-2 Wisłoka Dębica, Piast Tuczempy 1-2 Sokół Kolbuszowa, JKS Jarosław 2-2 Błękitni Ropczyce, Izolator Boguchwała 2-0 Ekobal Stal Sanok.