Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. 10 krążków dla Podkarpacia

Świetny występ zanotowała licząca 40 osób reprezentacja województwa podkarpackiego podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Poznaniu. Nasi juniorzy młodsi zdobyli 10 medali w tym 4 złote.

Zdecydowanie najlepiej spisał się biegacz Oliwer Wdowik z Resovii, który zdobył aż 3 krążki, dwukrotnie stając na najwyższym stopniu podium po zwycięstwach na dystansach 100 i 200 metrów. Trzeci krążek, srebrny, podopieczny trenera Janusza Mazura dołożył wraz z kolegami z klubowej sztafety 4x100 m.

W rzucie młotem bezkonkurencyjny był Dawid Piłat z LKS Stali Mielec, który wygrał finał z przewagą prawie 5 metrów, a jego wynik 80 metrów i 5 centymetrów to drugi rezultat na świecie. Czwarte złoto dla Podkarpacia dołożył chodziarz Stali Mielec Kamil Piecuch na dystansie 10 km.

Województwo Podkarpackie w klasyfikacji medalowej zajęło wysokie 4 miejsce. W klasyfikacjach klubowych Resovia z 5 medalami zajęła drugą lokatę.