Amatorska kadra wywalczyła brąz

Kadra Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej złożona z zawodników amatorów grających od III ligi aż do niższych klas zdobyła brązowy medal na zakończonym w Bydgoszczy finałowym turnieju UEFA Regions Cup.

Podopieczni trenera Dariusza Jęczkowskiego po wygranej nad kadrą Mazowieckiego Związku 1 : 0, zremisowali bezbramkowo z ekipą Dolnośląskiego. Dziś jednak podkarpaccy zawodnicy przegrali z kadrą Kujawsko – Pomorskiego ZPN 0 : 1.

Puchar Regionów UEFA rozgrywany jest od 1999 roku. To turniej organizowany dla zawodników od 18 do 40 roku życia, którzy nie grają i nigdy nie grali na jednym z trzech najwyższych poziomów rozgrywkowych i nie byli związani z klubami z lig centralnych profesjonalnymi kontraktami, a przez ostatnie dwa lata byli zarejestrowani w ZPN, w którym występują.

Podkarpackie przez 11 edycji jeszcze nigdy nie wygrało krajowego finału, choć kilka razy w nim grało, m.in. w 2013 roku na stadionach w Lesku i Nowotańcu, czy dwa lata później w Policach.