Na piłkarskich boiskach

Wisła Kraków wygrała z Podbeskidziem Bielsko – Biała 3 : 0 a Śląsk Wrocław z Jagiellonią Białystok 1:0 w zakończonych meczach 8. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Do przerwy  Pogoń Szczecin z Legią Warszawa. PGE Stal Mielec na przedostatnim miejscu w tabeli ma 3 punkty przewagi nad Piastem Gliwice. Jutro o 15 mielczanie rozpoczną mecz w Bełchatowie z liderem tabeli Rakowem.

Piłkarze Stali Rzeszów w meczu 10 kolejki II ligi pokonali na wyjeździe KKS Kalisz 2 : 0. Prowadzenie uzyskał w 54 minucie Olejarka w wynik ustalił w 81 minucie z rzutu karnego Reiman. Gospodarze od 79 minuty grali w dziesięciu.

Ponadto: Olimpia Elbląg uległa Górnikowi Polkowice 0 : 3, w derby Krakowa Garbarnia pokonała Hutnika 2 : 1, a Skra Częstochowa wygrała z GKS Katowice 1 : 0.

Na boiskach 3 ligi w ramach 16 kolejki dziś rozegrano 5 spotkań. Siarka Tarnobrzeg zremisowała z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 2:2. Dwa gole dla gospodarzy strzelił Mateusz Janeczko zaś bramki dla KSZO zdobywali Jakub Chrzanowski i Przemysław Dwórzyński.

Ponadto: Wólczanka Wólka Pełkińska przegrała w Lubartowie z Lewartem 0 : 2 , Wisłoka Dębica pokonała Jutrzenkę Giebułtów 3 : 1 , Podhale Nowy Targ przegrało z Hetmanem Zamość 1 : 2 , a Wisła Puławy pokonała rezerwę Cracovii 4 : 1.