Świetne występy podkarpackich tenisistów stołowych

Zawodnik rzeszowskiej Politechniki Tomasz Lewandowski zwyciężył w 1. Grand Prix Polski w tenisie stołowym. Były mistrz kraju w grze pojedynczej w decydującej grze ograł Artura Grelę (KS Gwiazda Bydgoszcz) 4:0. Wcześniej, w półfinale, rozstawiony z nr 5 Lewandowski ograł jednego z faworytów zawodów Roberta Florasa z Polonii Bytom. Ponadto wysokie 5. miejsce wywalczył inny zawodnik Politechniki Rzeszów Piotr Chodorski, który w ćwierćfinale uległ Tomkowi Lewandowskiemu. Na najniższym stopniu podium stanęli Daniel Bąk i Robert Floras.

W rywalizacji pań świetny występ zanotowała zaledwie 15-letnia zawodniczka PKS Kolpinga Jarosław Anna Brzyzka, która dotarła aż do finału, gdzie przegrała z Anną Węgrzyn z AZS-u Wrocław 1-4. Dla Brzyskiej to debiut w seniorskim Grand Prix Polski. Liderka europejskiej listy kadetek w weekendowej imprezie pokonała m.in. aktualna wicemistrzynię Polski w grze pojedynczej Paulinę Krzysiek. Warto zaznaczyć, że udział w turnieju Anna Brzyska rozpoczęła od piątkowych eliminacji. Brązowe medale wywalczyły Paulina Krzysiek i Dominika Wołowiec