Menu

Rzeszowscy siatkarze ulegli Lotosowi Trefl

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów niestety przegrali w niedzielę wyjazdowy mecz w ramach 19. kolejki Plus Ligi z Lotosem Trefl Gdańsk 2:3. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala w pierwszym secie wygrali do 23. W kolejnym ulegli do 26. W trzeciej odsłonie meczu Asseco znów wyszło na prowadzenie wygrywając do 17. Czwarty i piąty set przebiegał już pod dyktando gospodarzy, którzy wygrali kolejno do 20 i w tibreku 15:10.

W innym dzisiejszym meczu PGE Skra Bełchatów 3:0 wygrała z Espadonem Szczecin. Z kolei w sobotę AZS Olsztyn 3:0 pokonał Politechnikę Warszawską. Jastrzębski Węgiel również 3:0 zwyciężył Efektor Kielce. A drużyna Łuczniczki Bydgoszcz także bez straty seta pokonała AZS Częstochowa. W piątkowym spotkaniu Cerrad Czarni Radom wygrali z MKSem Będzin 3:1.

W poniedziałek GKS Katowice podejmie BBTS Bielsko Biała. We wtorek w meczu kończącym dziewiętnastą serię gier Cuprum Lubin zagra z Zaksą Kędzierzyn Koźle.

W tabeli prowadzi PGE Skra Bełchatów z 44 punktami. Zaksa Kędzierzyn Koźle z dorobkiem 43 punktów jest druga. Resovia na trzecim miejscu z 42 punktami.