Menu

Jedenaście medali dla podkarpackich biegaczy narciarskich

Zawodnicy trzech podkarpackich klubów wywalczyli 11 medali podczas rozegranych w Tomaszowie Lubelskim Mistrzostw Polski Młodzików i Uczniowskich Klubów Sportowych w biegach narciarskich. To najważniejsza impreza sezonu dla zawodniczek i zawodników w kategoriach C urodzonych w latach 2001–2005 i młodszych.

Złoty medal wywalczyła sztafeta młodziczek MKS Halicz Ustrzyki Dolne w składzie: Sabina Lizis, Kinga Polityńska, Renata Prędki, Luiza Motyka. Sabina i Luiza wywalczyły również medale indywidualnie w biegu na 5 km stylem dowolnym – odpowiednio srebrny i brązowy. W biegu na 2,5 km stylem dowolnym srebro zdobyła Oliwia Buśko. Piąty medal – brązowy – dla Halicza wywalczyła sztafeta juniorów: Urszula Juszczyk, Maja Cybruch, Julia Kościańska, Aleksandra Harsche.

Mistrzostwa były udane także dla narciarzy klubu Speed Jasło. Wicemistrzami zostali Roksana oraz Itan Ciborowscy, a po brąz sięgnął ponownie Itan oraz sztafeta 4×2,0 km w składzie: Jakub Turek, Radosław Dybka, Michał Ostałecki, Itan Ciborowski. Dwa medale wywalczył również Michał Janocha z klubu MUKS Podkarpacie Jedlicze. Był dwukrotnie trzeci w biegach na 2,5 km techniką klasyczną i dowolną.

W klasyfikacji klubowej Halicz Ustrzyki Dolne zajął drugie miejsce. Z kolei 5 zdobytych krążków dało temu klubowi szóstą lokatę w klasyfikacji medalowej.