Menu

Medale dla lekkoatletów z Podkarpacia

W Toruniu odbyły się halowe Mistrzostwa Polski w lekkiej atletyce. Pierwszego dnia na podium stanęło dwóch naszych reprezentantów. W chodzie na 5 km srebrny medal wywalczył Rafał Augustyn z LKS Stal Mielec. W skoku wzwyż brązowy medal zdobył zawodnik CWKS RESOVII Igor Kopala skacząc 2 metry i 16 centymetrów. Zwyciężył Sylwester Bednarek z klubu RKS Łódź osiągając 2 metry i 25 centymetrów.

Medal zdobyła także Anna Sabat. Zawodniczka CWKS Resovii awansowała do finału biegu na 800 metrów z piątym czasem. W finale pobiegła ten dystans najszybciej w swojej dotychczasowej karierze i z wynikiem 2 minut 3 sekund i 79 setnych zajęła drugie miejsce. Do złota zabrakło uwaga 28 setnych sekundy.