Menu

Porażki koszykarzy

Koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali w meczu wyjazdowym 20 kolejki ekstraklasy z zespołem PGE Turowa Zgorzelec 67:79. W barwach zespołu z Krosna udanie zadebiutował Devonte Wallace.
O zwycięstwie koszykarzy PGE w dużej mierze zadecydowała świetna postawa w drugiej kwarcie w której to osiągnęli 16-punktowe prowadzenie (37:21). Podopieczni trenera Mathiasa Fischera zaliczyli imponującą serię 16:0 pozwalając zawodnikom Michała Barana na zdobycie tylko trzech punktów w ciągu ośmiu minut gry. Na przerwę obie ekipy schodziły przy stanie 40:29 dla PGE. Najwiecej punktów dla Krosnian zdobyli wspomniany Wallace 14 oraz Kaarem Madoxx 13. Po stronie gospodarzy 20 oczek rzucił Tweety Carter

W II lidze koszykarze Stali Stalowa Wola przegrali 78:82 z Tur Basket Bielsk Podlaski. Aktualnie Stal jest na szóstym miejscu w grupie B z dorobkiem 39 punktów. W tabeli prowadzi AZS Lublin. Druga podkarpacka drużyna – AZS przemyśl przegrała w meczu wyjazdowym z Politechniką Opolską 62:80 i obecnie jest na siódmej pozycji. W tabeli grupy C lideruje AZS politechnika Kraków.