Koszykarze po kolejnych starciach

Koszykarze Miasta Szkła Krosno przegrali we własnej hali z drużyną MKS Dąbrowa Górnicza 80 : 84 w meczu kończącym 6 kolejkę ekstraklasy. Po dwóch kwartach gospodarze przegrywali 37 : 41. Kolejne dwie zakończyły się remisami po 21 i po 22. Najwięcej 20 punktów dla krośnieńskiej drużyny zdobył Oczkowicz, a 11 Sroka. Dla MKS Broussard 17.

Zespół Miasta Szkła wygrał w obecnych rozgrywkach dwa mecze i pięciokrotne schodził z parkietu pokonany

Rywalizacja trwała także na pierwszoligowych parkietach w ramach 9 serii gier. Wicelider tabeli - Sokół Łańcut wygrał w Siedlcach z miejscowym SKK po dogrywce 91 : 78. Sokół prowadził po dwóch kwartach 37 : 29. Trzecią odsłonę gospodarze wygrali sześcioma punktami a ostatnią dwoma. W dogrywce łańcucki zespół potwierdził już swoją dominację i zwyciężył 16 : 3. Najwięcej punktów dla gości zdobyli: Marek Zywert 25 i Rafał Kulikowski 18. Sokół ma koncie już osiem zwycięstw i jedną porażkę.

Tymczasem w Tarnobrzegu zajmująca 7 miejsce - Siarka pokonała Doral Nysę Kłodzko 75 : 70. Po dwóch kwartach gospodarze prowadzili zaledwie jednym punktem, ale kolejne wygrali trzema i znów jednym punktem. Najskuteczniej w zespole Siarki zagrali : Nowicki i Długosz uzyskali odpowiednio 19 i 16 punktów. Bilans Siarki to 5 zwycięstw i 4 porażki.