Radio Biwak na lotnisku w Krośnie
Zbliżające się święto lotnictwa polskiego (28 lipca) jest pretekstem aby w radiu biwak na kilkadziesiąt minut odlecieć. Stąd nasza obecność na lotnisku w Krośnie. To jedno z podkarpackich miast kojarzące się z szybowcami, skokami ze spadochronu, i chyba przede wszystkim .. z balonami. Spotkamy się z lokalnymi pasjonatami aby opowiedzieć trochę o wczoraj, ale głównie dziś i jutrze krośnieńskiego lotnictwa.
https://www.archiwalne.radio.rzeszow.pl/wszystkie-artykuly/polecamy/w-biwaku/34363/radio-biwak-na-lotnisku-w-krosnie#sigProId8b3fad6e17
Maria Kornaga
Dorastałam z książkami i z radiem, najpierw z Latem z Radiem i Matysiakami, potem z Trójką, czyli Niedźwiedzkim, Kaczkowskim i Mannem, a potem, nie, nie od razu, po trzydziestce - marzenia się spełniły i zaczęła się moja przygoda z Radiem Rzeszów. I trwa.
Lubię słuchać, wierzę, że z wzajemnością, dzięki tej pracy poznałam wielu niezwykłych, także zwyczajnych ludzi i mam apetyt na jeszcze. Ciągle "uczę się Podkarpacia" choć znajduję też czas na pozaregionalne podróże. przecież świat jest piękny! I cieszę się chwilą, bo mija bezpowrotnie. Lubię się czasem "zaczytać" (ostatnia książka "Sprawiedliwość owiec" - polecam) i "zapatrzeć" w serial (np. super 5 - odcinkowy dokument Czernobyl lub rewelacyjny hiszpański "Dom z Papieru"). Mam też jak każdy swoje tajemnice, a więc. Reszta niech będzie milczeniem :)
Jerzy Pasierb
W Radiu Rzeszów od 1992 roku, z Radiem Biwak związany nieco krócej od roku 1993. W letnich audycjach przekazywał relacje z różnych miejsc Podkarpacia m.in. znad Zalewu Solińskiego, Połoniny Wetlińskiej czy drugowojennego schronu w Stępinie, ale także z całego kraju i zagranicy - np. z latarni morskiej w Rozewiu, kopalni soli w Wieliczce, uzdrowiska w Krynicy czy węgierskiej Nyíregyházy. Pasjonat kolejnictwa i kolejek wąskotorowych oraz historii i militariów a także górskiej turystyki.