Uniwersytet Rzeszowski ważny ośrodek budowania relacji Polsko - Armeńskich
Fot. A.Głaczyński

W Dyskusyjnym Klubie Radiowym rozmowa o Armenii jej historii, tradycji i aktualnej sytuacji politycznej. Państwo na pograniczu Europy i Azji zmaga sięz ogromnym kryzysem politycznym.

Fala protestów społecznych doprowadziła do dymisji wybranego przez parlament premiera a opozycja domaga się poprawy sytuacji gospodarczej i zdecydowanej walki z korupcją. Armenia dotkliwie odczuwa skutki blokady ekonomicznej, zastosowanej 25 lat temu wobec niej przez Turcję i Azerbejdżan w związku z konfliktem w Górskim Karabachu. Kłopoty gospodarcze Armenii nakładają się wiec na skomplikowane relacje państw na Kaukazie i rywalizacje wielkich mocarstw o strefy wpływów. Jednocześnie Armenia to jeden z najbardziej fascynujących krajów świata, z niezwykłą historią i kulturą opartą od prawie dwóch tysięcy lat na chrześcijaństwie. Wieloma zagadnieniami związanymi z Armenią zajmuje się Koło Naukowe KAUKAZ Uniwersytetu Rzeszowskiego i czasopismo ‘’Kavkaz - Przeszłość - Teraźniejszość – Przyszłość’’. Środowisko akademickie Rzeszowa, jest ważnym pośrednikiem wbudowaniu relacji Polsko Armeńskich. Jak będą się kształtować te relacje? Jaka polityczna przyszłość czeka Armenię? W jaki sposób rozwiązać konflikty na Kaukazie?

Gościem programu są:  Dariusz Popek redaktor naczelny czasopisma ”Kavkaz –Przeszłość – Teraźniejszość – Przyszłość”, studenci historii URZ Weronika Jaworska i Paweł Paryna oraz Tomasz Warchoł nauczyciel akademicki wydziału pedagogiki URZ.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj