Paproszki
fot. M.Kołodziej

4 maja w naszym Studiu Koncertowym im Tadeusza Nalepy wystąpił zespół Paproszki

 

Paproszki powstały po rozpadzie rockowego band’u FALA 307 w 2001 roku w Głogowie Małopolskim. Na początku zespół tworzyli Piotrek Grygiel, Łukasz „Pikor” Więcek i nieodżałowany Tomasz „Magneto” Gancarz. Od 2001 do 2003 roku powstało kilka domowej roboty „długograjów” – SANDWATER, PROJEKT B, TO TWÓJ CZAS, DZIECI PUSTYNI, JESIENIĄ RODZĄ SIĘ KAMIENIE i RENEWALL.

W tym okresie z Paproszkami współpracowali najpierw Darek Bełch (bas), później Przemek Wróbel (bas) i Witold Poźniak (bongosy). Pod koniec 2002 roku zespół opuścił Łukasz, a do Piotra dołączyli Tomek „Puchacz” Podgórski (bas) i Sławek Gaweł (perkusja). Wiosną 2003 roku dołączyli do Paproszków Basia Mikulska (śpiew) i Wojtek Dąbrowski (gitara). W takim składzie zespół grał prawie do 2005 roku. Później kapela zaprzestała działać oficjalnie, ale Piotr nadal tworzył i we współpracy z muzykami z różnych wcześniejszych składów nagrywał kolejne „domowe płyty”. Powstały wtedy MODLITWA NIE OSTATNIA, ZIMĄ ZWYKLE JEST ZIMNO i DOBRA ZIEMIA. 

Kolejne lata /2009 -2014/ to dla zespołu kolejne powroty na rockową scenę - głównie dzięki determinacji P.Grygiela. Wczesną wiosną 2017 roku Paproszki znów zaczęły działać w składzie: Piotr Grygiel, Julia Łyczko (śpiew, klawisze), Adam Pasieka (bas), Mateusz Szluz i Sławek Gaweł, który wrócił do grania w zespole po 10 latach.

W lipcu dołączył z powrotem Wojciech Dąbrowski i po raz pierwszy na próbach zabrzmiały 3 gitary. W październiku Paproszki zagrały świetnie przyjęty koncert w rzeszowskim Underground Pub. Obecny skład zespołu: Piotr Grygiel – śpiew, gitara, Mateusz Szluz – gitara, śpiew, Wojciech Dąbrowski – gitara, Adam Pasieka – bas, Sławek Gaweł – perkusja i Sebastian Gawlikowski - klawisze.

 

Oceń ten artykuł
(5 głosów)
Czytany 1374 razy
Więcej w tej kategorii: « Eleanor Gray Dreamheart »

Artykuły powiązane

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj