Wyniki z piłkarskich boisk

Dziś na boiskach piłkarskich grały zespoły z naszego regionu. I tak: W I lidze Stal Mielec wygrała w Łodzi z ŁKSem 2:0. Pierwszą bramkę dla mielczan strzelił w 36 minucie Wroński, a rezultat ustalił na początku drugiej połowy Andreja Prokic. Stal awansowała na 4 miejsce w tabeli.

Piłkarze Stali Stalowa Wola w II lidze doznali pierwszej sezonowej porażki grając w Boguchwale w roli gospodarzy. Ulegli niedawnemu pierwszoligowcowi Pogoni Siedlce 0 : 2. Obie bramki Stal straciła po własnych błędach. Najpierw w 78 minucie po centrze z rzutu wolnego piłkę głową do siatki skierował Margol, a wynik ustalił w 85 minucie po rajdzie niemal z połowy boiska Paluchowski. Dla Pogoni była to pierwsza wygrana w tym sezonie .

Piłkarze Resovii grali na stadionie miejskim w Rzeszowie z Elaną Toruń jedynie zremisowali 0-0. Pomimo nieznacznej przewagi, nie potrafili odnieść pierwszego zwycięstwa w II lidze i po raz trzeci wywalczyli jeden punkt. W doliczonym czasie gry drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką został ukarany Dariusz Frankiewicz z zespołu Resovii.

Trzeci nasz reprezentant Siarka Tarnobrzeg zremisowała ze Zniczem w Pruszkowie 2:2 a swojego drugiego gola w doliczonym czasie gry strzelił tym razem z karnego Kamil Radulj. Warto dodać, że od 84 minuty Siarka grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kabały.

Zespół z Tarnobrzega jest na czele tabeli II ligi wspólnie z Olimpią Grudziądz. Stal Stalowa Wola jest dziewiąta, a Resovia przedostatnia. W sobotę w Tarnobrzegu derby Siarka –Stal. Relacje z tego meczu na żywo w Radiu Rzeszów.