Piłkarze pierwszoligowej Stali Mielec po koncertowej grze odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Na własnym boisku nie dali szans Stomilowi Olsztyn wygrywając 4-0. Gole dla zdobywali Nowak, Prokić, Wroński i Sadłocha. W następną sobotę kolejny z serii pięciu spotkań z rzędu na własnym boisku. Rywalem Stali będzie Garbarnia Kraków.

W meczach drugiej ligi piłkarskiej w ramach 17 kolejki Resovia wygrała na wyjeździe z Rozwojem Katowice 2:1. Obie bramki dla gości zdobył Buczek w 54 i 59 minucie. Rzeszowianie stracili gola w 11 minucie spotkania.

Z kolei Siarka Tarnobrzeg grała także na wyjeździe i przegrała ze Skrą Częstochowa 0:1, tracąc gola w doliczonym czasie. Jutro o godz. 13:00 w Boguchwale Stal Stalowa Wola zagra z Gryfem Wejherowo.

Na boiskach 3 ligi dziś pełna 15 seria gier. Stal Rzeszów pokonała Wisłę Sandomierz 3:0, Wólczanka Wólka Pełkińska zremisowała ze Stalą Kraśnik 1:1, a Sokół Sieniawa przegrał w Jaśkowicach z Wiślanami 1:2.

W siedmiu dzisiejszych meczach IV ligi piłkarskiej: Rzemieślnik Pilzno zremisował z Karpatami Krosno 2:2, Stal Gorzyce z Wisłokiem Wiśniowa 1:1, bez goli w meczu JKS Jarosław z Ekoballme Stalą Sanok oraz Korony Rzeszów z Polonią Przemyśl. Sokół Kolbuszowa wygrał z Wiązownicą 1:0, Izolator Boguchwała zremisował z Wisłoką Dębica 1:1, a Sokół Nisko przegrał z Igloopolem Dębica 2:4.