We włoskim Lignano odbyły się zawody Pro Tour w tenisie stołowym niepełnosprawnych. Dwukrotnie na podium stanął tenisista IKS Jezioro Tarnobrzeg – Krzysztof Żyłka. W fazie grupowej Żyłka przegrał z Koreańczykiem Lee oraz wygrał ze Słowakiem Travnicekiem i Włochem Bernardim.

W fazie pucharowej pokonał Słowaka Meszaros 3:0, a w ćwierćfinale po zaciętej walce pokonał kolegę z drużyny Rafała Lisa 3:1. W walce o finał przegrał po wyrównanym meczu 2:3 z zawodnikiem z Tajlandii Chaiwutem.
W turnieju drużynowym Żyłka wystartował w parze z Rafałem Lisem. W fazie grupowej polska para pokonała rywali z Izraela i Rumunii. W walce o finał nasi tenisiści ulegli parze z Tajlandii 1-2.
Łącznie kadra narodowa z Włoch przywiozła 16 medali, zajmując drugie miejsce w klasyfikacji medalowej po Wielkiej Brytanii.

Zawody w Lignano były pierwszym turniejem kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020.