Zapraszamy do kultowego schroniska w Wetlinie na 2. edycję festiwalu Trombita. W programie jak zwykle twórcy związani z Bieszczadami. W sobotni wieczór 14 września usłyszymy: Piotra "Rogalę" Rogalika, Jana Fereta "Samolota", Marcepana Dzieżgowskiego oraz Marka Andrzejewskiego z Lubelskiej Federacji Bardów. Gościem Spotkania z Poetą będzie prezes oddziału rzeszowskiego Związku Literatów Polskich Mirosław Welz.
Ponadto szykują się artyści-niespodzianki na festiwalowej off scenie. Kończymy ogniskiem do 4 nad ranem:)

Piotr Rogala „Rogalik” - jedna z legendarnych postaci Bieszczadu, muzyk-samouk, którego natchnieniem są "wiersze czytane". Przede wszystkim śpiewa wiersze: Mirosława Welza, Wiesławy Kwinto-Koczan, Edwarda Marszałka, Romy Rappe.

Jan Feret „Samolot” – jedna z czołowych bieszczadzkich Postaci, znany z niepospolitej siły i programu telewizyjnego „Drwale i inne opowieści Bieszczadów”. Będziemy mieli okazję poznać jego bardziej liryczną stronę – zagra i wyśpiewa piosenki m.in. Czerwonych Gitar czy Ałły Pugaczowej.

Mirosław Welz - ur. 1966 r. w Krośnie. Doktor nauk weterynaryjnych, autor ponad 30 publikacji naukowych i popularno-naukowych. Jego wiersze zamieszczono w licznych antologiach. Publikował swoje utwory w prasie ogólnopolskiej i lokalnej, a także wydawanym w Polsce tygodniku białoruskim ,,Niwa” (w tłum. Wiktora Szweda). Jego twórczość prezentowana była na antenie Polskiego Radia i Telewizji. Pisze również teksty piosenek. Członek ZLP.
Autor 12 tomików poezji: Bieszczadzka rapsodia (Apla — Krosno 2005), Kapliczki i wiersze (Triada plus — Lwów 2010), Żyje się (Twoje Wydawnictwo — Warszawa 2012), Idziemy Bieszczadem (Roksana — Krosno 2012), Jeszcze (Mała Poligrafia Redemptorystów — Tuchów 2013), Z Norwidem idę (Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu — Rzeszów 2013), Po drodze (Lisia Góra — Rzeszów 2014), Bieszczady Poezja i Blues (Collis Sp. Z o.o. — Marki 2015), Na wzór na podobieństwo (Podkarpacki Instytut Książki i Marketingu — Rzeszów 2015), Pestki (Wydawnictwo Libra PL — Rzeszów 2016), Kudłate anioły (Ruthenus – Krosno 2017), W pestce myśli. Aforyzmy (2018).

Marcepan Dzieżgowski - gitara elektro-klasyczna, wokal, autor tekstów i muzyki, aranżacje. Człowiek Bieszczad i centralnej Polski zarazem. Wędrowny artysta uliczny, miłośnik gór i zapomnianych kultur - łemkowskiej i bojkowskiej.

Marek Andrzejewski - autor, kompozytor, wokalista. Współzałożyciel i filar Lubelskiej Federacji Bardów. Okrzyknięty jest najbardziej uśmiechniętym Bardem. Jego piosenki są melodyjne, optymistyczne, a zarazem frapujące i zapadające w pamięć. Kojarzony jest z Krainą Łagodności, nurtem piosenki literackiej i poetyckiej - głównie ze względu na niebanalne teksty. Jego muzyka jest fuzją jazzu, folku, bossa novy i ballady.
Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt autorskich: „Trolejbusowy batyskaf” (1997), „Dziesięć pięter" (2003),„Elektryczny sweter” (2012), „Akustycznie” (2015), „Hasztagi” (2018), oraz 14 płyt nagranych z Lubelską Federacją Bardów.
Obchodził w ubiegłym roku jubileusz ćwierćwiecza pracy artystycznej.
„Ma w sobie jakąś charakterystyczną jasność, jakąś młodzieńczą pogodę ducha, optymizm działający wprost zaraźliwie na publiczność.” - Jan Poprawa krytyk muzyczny

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj