„Podkarpackie wędrówki z Arturem Andrusem” - spotkanie online w Wojewódzkiej i Miejskiej Bibliotece Publicznej w Rzeszowie
Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza 20 października 2020 r. o godz. 18.00 na spotkanie online z dziennikarzem, autorem książek i artystą kabaretowym Arturem Andrusem.
Spotkanie, które poprowadzi Jan Wolski odbędzie się z wykorzystaniem platformy ClickMeeting.
Rezerwacja miejsc: https://bibliotekarzeszow.clickmeeting.com/podkarpackie-wedrowki-z-arturem-andrusem/register.
30 minut przed spotkaniem zarejestrowane osoby otrzymają e-mailowe przypomnienie z opcją „Dołącz teraz” - jej wybranie spowoduje połączenie ze stroną spotkania online. Rejestracja możliwa jest także w czasie trwania wydarzenia - do wyczerpania limitu uczestników.
Organizację spotkania dofinansowano w ramach Rzeszowskiego Budżetu Obywatelskiego na 2020 r.
Artur Andrus (ur. 27 grudnia 1971 w Lesku) - dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, artysta kabaretowy, satyryk, autor książek, tekstów piosenek, bajek. Gospodarz kabaretowych spotkań w Piwnicy pod Baranami, Przechowalni i Piwnicy pod Harendą, wirtuoz swobodnej zabawy słowem oraz laureat tytułu „Mistrz Mowy Polskiej”.
Wychowywał się na Podkarpaciu. Studia dziennikarskie ukończył na Uniwersytecie Warszawskim. Podczas studiów współpracował z Radiem Rzeszów oraz Rozgłośnią Harcerską. Przez ponad 20 lat był związany z radiową Trójką, gdzie prowadził oraz redagował m.in. „Powtórkę z rozrywki”, „Trójkę pod księżycem”, „Teraz śmieszniej” i „Akademię rozrywki”, do których zapraszał znane gwiazdy kabaretu. Od 2018 roku współpracuje z radiem RMF Classic, jest gospodarzem programu „NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące Artura Andrusa” i „Wakat - Wakacyjny Alfabet Turystyczny”. Oprócz pracy w radiu, często występuje w telewizji. Prowadzi imprezy kabaretowe, jest stałym gościem programu „Szkło kontaktowe”, a także gospodarzem cyklu „Z Andrusem po Galicji”. Pisze teksty piosenek dla innych artystów (m.in. Alicji Majewskiej, Hanny Śleszyńskiej, Czesława Mozila, Grupy MoCarta), sam również odnosi sukcesy na rynku muzycznym. Jego autorski album „Myśliwiecka” uzyskał Podwójnie Platynową Płytę i był najlepiej sprzedającą się płytą w Polsce w 2012 roku, kolejne - „Cyniczne córy Zurychu” i „Sokratesa 18” - okryły się platyną i złotem. Wraz z wieloletnią przyjaciółką Marią Czubaszek, napisał dwie książki: „Każdy szczyt ma swój Czubaszek” oraz „Boks na Ptaku, czyli każdy szczyt ma swój Czubaszek i Karolak”, a felietony publikowane przez kilka lat na jego blogu doczekały się wydania w tomach „Blog osławiony między niewiastami” i „Vietato fumare, czyli reszta z bloga i coś jeszcze”.