Siatkarki Developresu na tarczy po zaciętym boju

Zawodniczki Developresu Sky Res Rzeszów przegrały na wyjeździe z vice-liderem tabeli ŁKS Łódź 2-3.

Pierwszy set na korzyść gospodyń wygrany do 20. W Drugim i trzecim lepsze rzeszowianki. 27-25 i 25-22. W ti-breku łodzianki wygrały 15-13.

W pozostałych meczach tej kolejki: Muszynianka Muszyna 3-1 pokonała Pałac Bydgoszcz, Chemik Police bez straty seta ograł KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, a Poli Budowlani Toruń uległ 0-3 BKS Bielsko Biała.

W tabeli ekstraklasy siatkarek liderem Chemik Police z dorobkiem 57 punktów. Pięć mniej ma drugi ŁKS Łódź. Na trzecim Developres Sky Res Rzeszów punktów 48.

Przypomnienie: Od przyszłego sezonu Polskie kluby - zarówno męskie, jak i żeńskie stracą jedno miejsce w fazie grupowej siatkarskiej Ligi Mistrzów. Zapewniony udział w rozgrywkach będą mieli tylko mistrzowie Polski. Wicemistrzowie kraju wystąpią w eliminacjach.