Piłkarze PGE Stali Mielec zremisowali wczoraj na własnym stadionie z Lechem Poznań 1:1 w meczu 13 kolejki PKO ekstraklasy. Prowadzenie dla Stali uzyskał w 27 minucie strzałem głową z narożnika pola bramkowego Prokić – po asyście Kościelnego. Wyrównał trzy minuty przed końcem Tiba, przytomnie dobijając odbitą piłkę strzałem z 13 metrów. W doliczonym czasie gry mielczan ratowały poprzeczka i słupek.

Szkoleniowiec mielczan Leszek Ojrzyński wydaje się być zadowolony z remisu, a mecz traktuje jako solidną lekcję dla swojego zespołu.

Dzięki remisowi, Stal odskoczyła od zamykającego tabelę Podbeskidzia Bielsko-Biała na odległość jednego punktu. Lech ma 17 punktów – teraz wciąż aż o 12 mniej od prowadzącej w tabeli Legii Warszawa.