"Tułaczy los" - historia pani Mieczysławy Syczak
Zdjęcia z wyjazdu grupy projektowej na tzw. Grzędę Sokalską fot. BSzczypta

Rozpoczynamy nowy cykl audycji pod tytułem "Tułaczy los" - historie mieszkańców Bieszczad przesiedlonych w ramach akcji H-T. To opowieści ludzi, którzy w 1951 roku zostali wyrwani ze swoich rodzinnych stron, wygodnych domów, żyznych ziem. Musieli wyjechać w teren górzysty, zimny, nieprzyjazny.

Co zastali w Bieszczadach? Jak sobie poradzili z tą skrajną sytuacją? Co pozwoliło im przetrwać?

Jako pierwsza swoją historię opowie mieszkanka Brzegów Dolnych pani Mieczysława Syczak.

Nagrania powstały w ramach projektu "Polski Dziki Zachód - historie mieszkańców Bieszczad oczami młodych dziennikarzy obywatelskich". Projekt realizowało Stowarzyszenie Bieszczadzki Uniwersytet Ludowy, partnerem była Fundacja Bieszczadzka a patronem medialnym nasza rozgłośnia. Autorką cyklu jest Bernadeta Szczypta.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

1 komentarz

  • Weronika Szczepanek Arent / nazwisko panieńskie Weronika Krupska/ 29 Lip, 2024

    Znałam bardzo dobrze Natalię Siniewicz, która po wyjściu za mąż za Iniewicza nosiła jego nazwisko Natalia Iniewicz. Na zdjęciu trudno mi ją zidentyfikować, Wg mnie jest to pani przedostatnia po stronie prawej zdjęcia.. Natalia Siniewicz, którą znałam wraz ze mną zdała maturę w Liceum Sztuk Plastycznych w Jarosławiu w roku 1957, potem mieszkała i pracowała w domu kultury w Jarosławiu. Nie wiem czy jestem na właściwym tropie; proszę mnie upewnić lub skorygować, Z poważanie Weronika Arent, wtenczas Weronika Krupska

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj