Z wystawą kart pocztowych związanych z tematyką niepodległościową przyjechał do Przemyśla - swojego rodzinnego miasta - Kazimierz Mazur.
Urodził się w 1940 roku, 18 lat później wyjechał do Kopenhagi. Przywiózł ze sobą karty pocztowe, które sam zaprojektował i wydrukował w prywatnej drukarni. Kazimierz Mazur chociaż przez lata pływał na statkach i uzyskał stopień komandora, nie zrezygnował ze swojej pasji. Interesował się drukami okolicznościowymi związane z tematyką niepodległościową i polskimi rocznicami historycznymi.
Jest też kolekcjonerem archiwaliów. W jego zbiorach znajdują się między innymi listy pisane przez Józefa Piłsudskiego oraz 110 tysięcy listów polskich żołnierzy z czasów I i II wojny światowej.
Jego ojciec był działaczem AK więzionym i maltretowanym przez SB w zamku rzeszowskim. Dlatego Kazimierz Mazur w latach pięćdziesiątych uciekł z Polski. Wpisał się między innymi w historię pułkownika Ryszarda Kuklińskiego przerzucając jego szpiegowskie materiały do Stanów Zjednoczonych. Spotykał się ze Zbigniewem Brzezińskim i jego rodziną.
Od lat wspiera wydawnictwa polonijne oraz instytucje i organizacje w Polsce. Za swoją działalność odznaczony został między innymi Krzyżem Wolność i Niepodległość, Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej, Medalem Pro Memoria, oraz Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez prezydenta RP w Londynie (1979 r).