W Muzeum Narodowym Ziemi Przemyskiej oglądać można wystawę poświęconą 100-leciu Garnizonu Wojska Polskiego.
Wystawa przybliża odbiorcom okoliczności narodzin jednostek WP które tworzyły się w Przemyślu od początków odzyskania niepodległości, aż do czasów współczesnych. Znalazły się na niej fotografie dowódców, żołnierzy i sprzętu używanego przez armię polską od pierwszych dni niepodległości do chwili obecnej.
Zaprezentowane zostały mundury z okresu minionego stulecia, wyposażenie żołnierzy, elementy uzbrojenia, odznaki pamiątkowe, dokumenty, odznaczenia i różnego rodzaju militaria.
Otwarciu wystawy towarzyszyła konferencja popularno-naukowa na której przypominano bogatą historię garnizonu przemyskiego. 11 listopada w 1918 roku bitwa o Przemyśl była pierwszym zwycięskim starciem w historii odradzającego się oręża polskiego.
W latach II RP garnizon przemyski był najmocniejszy, jeden z największych w Polsce. W 1939 roku przed wybuchem II wojny światowej oprócz 5 pułków znajdowało się tam 40 różnych jednostek i instytucji WP. Załoga liczyła 12,5 tyś. żołnierzy. We współczesnych czasach garnizon przemyski został uszczuplony do 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich i I Batalionu Czołgów w Żurawicy .