Wyjątkowe wydarzenie kulturalne miało miejsce 17 marca 2019 roku w Żołyni. W Gminnym Ośrodku Kultury został zaprezentowany film dokumentalny pt. "Walka: życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego". Sławny rzeźbiarz Stanisław Szukalski, w okresie międzywojennym założył grupę artystyczną "Szczep Rogate Serce", do której należał m.in. malarz Franciszek Frączek, czyli Słońcesław z Żołyni.
Film "Walka: życie i zaginiona twórczość Stanisława Szukalskiego" powstał w 2018 roku. W jego produkcję był zaangażowany Leonardo Di Caprio, dla którego Szukalski był "polskim dziadkiem", bowiem rzeźbiarz, który spędził większą część życia w Stanach Zjednoczonych, był zaprzyjaźniony z rodziną hollywoodzkiego aktora.
Prezentacja filmu w Żołyni odbyła się dzięki ogromnemu zaangażowaniu dyrekcji Gminnego Ośrodka Kultury. Pojawili się mieszkańcy, artyści z Podkarpacia, przedstawiciele instytucji kultury, a przede wszystkim twórcy dokumentu.
O filmie i jego głównym bohaterze, naszej reporterce Iwonie Piętak opowiedzieli: dyr. GOK w Żołyni Magdalena Kątnik-Kowalska, reżyser Irek Dobrowolski, współproducent filmu Anna Dobrowolska, córka Franciszka Frączka Jolanta Frączek i prof. Lechosław Lameński autor książek o Stanisławie Szukalskim.