Miejsce urodzin Tadeusza Kantora po remoncie i z multimedialną wystawą. W Wielopolu Skrzyńskim pod Ropczycami uroczyście otwarto odnowioną starą plebanię. Reformator światowego teatru spędził tam pierwsze 9 lat życia.
W budynku mieści się Ośrodek Dokumentacji i Historii Regionu połączony z Muzeum Tadeusza Kantora. Na parterze przygotowano stałą ekspozycję związaną z działalnością teatralną artysty. Udostępnione zostały np. fragmenty scenografii spektaklu "Wielopole, Wielopole..." wystawianego w miasteczku w 1983 roku.
Autorka wystawy Małgorzata Paluch-Cybulska z krakowskiej Cricoteki powiedziała, że twórczość reżysera prezentowana jest w 80% w charakterze multimedialnej wystawy biograficznej. Są to fragmenty spektakli wyświetlane na żądanie zwiedzających, animacje, wypowiedzi Kantora czy wielkoformatowe grafiki.
Na piętrze tzw. Kantorówki znajduje się ekspozycja nawiązująca do historii Wielopola. Autor wystawy, etnograf Damian Drąg pozyskał m.in. księgi miejscowej parafii, w których widnieje wpis o chrzcie Tadeusza Kantora. Oprócz tego - prezentowane są fotografie i eksponaty ukazujące działalność miejscowej społeczności w XX wieku.
Remont starej plebanii w Wielopolu Skrzyńskim kosztował ponad trzy miliony złotych - głównie z funduszy europejskich, a także z budżetu gminy i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podkarpackiego.
Muzeum czynne jest od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.