W rzeszowskim BWA można oglądać niezwykłą wystawę zatytułowaną „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991”.
Autorem zdjęć jest jeden z najwybitniejszych polskich fotografów Tadeusz Rolke, który 30 lat temu fotografował Lwów tuż przed zmianami politycznymi, które doprowadziły do powstania suwerennej Ukrainy.
Tadeusz Rolke pojechał do Lwowa na zlecenie niemieckiego czasopisma „GEO”, polski fotograf zaczął dokumentować wydarzenia we Lwowie, lecz przez nieznane okoliczności, redakcja nigdy nie opublikowała tego materiału.
30 lat później ekspozycja przygotowana przez Piotra Piecha i Mariusza Guzka, a także Galerię Dwa Plany i Rzeszowską Akademię Fotografii prezentowana jest w Rzeszowie w ramach Festiwalu Wschód Kultury – Europejski Stadion Kultury 2019.
Niezwykłe zdjęcia Tadeusza Rolke odtwarzają atmosferę, szczególny kontekst i wizualną narrację, którą chciał przekazać autor wiele lat temu. Z ponad 100 fotografii wybrano 50 zdjęć, pokazujących różne ‘’historie’’ miasta, obserwowane w roku rozpadu ZSRR: od wieców i demonstracji do zmian przestrzeni publicznej i codziennego życia mieszkańców.
Wystawę „Jutro będzie lepiej. Lwów 1989 – 1991” widzowie w Polsce mogą oglądać po raz pierwszy, kilka lat wcześniej w 2016 roku dzięki działaniom kuratorów Marka Grygla i Andrija Bojarova zobaczyli ją pierwszy raz mieszkańcy Lwowa. Gościem honorowym wernisażu w Rzeszowie był autor zdjęć Tadeusz Rolke , który w maju skończył 90 lat.