Drewniany zabytkowy kościół parafialny w Dąbrówce w gminie Ulanów coraz piękniejszy. W ostatnich latach wymieniono jego ogrodzenie, dach, a wewnątrz ławki i podłogę. W tym roku renowacji podlega sklepienie prezbiterium. Odnawiają je studenci wydziału konserwacji i restauracji dzieł na krakowskiej ASP.
Jak podkreślają, prace malarskie poprzedziło czyszczenie powierzchni, uzupełnianie ubytków, też wypędzanie drewnojadów, które "zjadały" kościół od środka. Prace będą kontynuowane przez 2 lub 3 najbliższe lata - wszystko zależy od finansów. Całość renowacji wnętrza ma kosztować około 1 miliona 400 tys. złotych.
Zabytkowy kościół w Dąbrówce pw. św. Onufrego i Niepokalanego Serca NMP został zbudowany prawdopodobnie w 1769 roku jako cerkiew grekokatolicka (inne źródła datują powstanie tej świątyni w przedziale 1767-1775). Istnieją też przypuszczenia, wynikające z analizy struktury obiektu, iż budowla ta mogła powstać w XVII w. jako kościół katolicki, a dopiero w II poł. XVIII w. została przekazana grekokatolikom.
W latach 1883 -85 cerkiew została oszalowana oraz ozdobiona polichromią. Restauracja świątyni miała miejsce w latach 60'i 70' XX w. Świątynia jest drewniana, o konstrukcji zrębowej. Mniejsze od nawy prezbiterium, zamknięte jest trójbocznie z boczną zakrystią. Od frontu nawy znajduje się kruchta. Dach kryty jest blachą miedzianą z ośmioboczną wieżyczką . Polichromia figuralna wykonana została w 1883 r. Ołtarz główny jest z II poł. XVII w.,a dwa ołtarze boczne barokowe z 1700 r.,