Na ostatnim powyborczym już posiedzeniu Sejmu obecnej kadencji będzie głosowany projekt budżetu na przyszły rok - przypomniał w Rzeszowie poseł PIS Andrzej Szlachta. To pierwszy po transformacji projekt budżetu bez deficytu - podkreślił szef sejmowej Komisji Finansów.
Projekt zakłada dochody i wydatki budżetu państwa na rok 2020 w wysokości 429,5 miliarda złotych. Największe wpływy do budżetu mają dać: podatek VAT - 20 miliardów 150 milionów złotych, podatek akcyzowy - prawie 75 miliardów złotych, podatek dochodowy od osób fizycznych - 66, 5 miliarda złotych, oraz podatek dochodowy od osób prawnych - prawie 42 miliardy złotych.
Według szefa komisji finansów propozycja PSL likwidacji podatku dochodowego dla emerytów jest nie do udźwignięcia przez budżet. Projekt zakłada natomiast waloryzację rent i emerytur o 3,4 procent oraz 6-procentową podwyżkę wynagrodzeń w sferze budżetowej.
Z kolei Marcin Fijołek podsumował kampanie wyborczą. Kandydat Prawa i Sprawiedliwości zwrócił uwagę na to, że partia przygotowała obszerny program wsparcia dla ludzi młodych. Dodał, że część z pięciu propozycji już zostały zrealizowane, co udowadnia jak mówi że młody człowiek dla ugrupowania ma duże znaczenie. Już w sierpniu został wprowadzony program zerowy PIT dla osób do 26 roku życia. Marcin Fiołek podkreślił, że wymierne korzyści będą mieli młodzi przedsiębiorcy, rozpoczynający własną działalność gospodarczą. Dla nich partia przygotowała ulgi w płaceniu składek ZUS.
Kandydat do Sejmu przypomniał, że dużym wsparciem także dla osób młodych jest program 500+ oraz podwyższenie płacy minimalnej do 4 tysięcy złotych w roku 2023. Marcin Fiołek zaapelował o pójście do wyborów i oddanie głosu na Prawo i Sprawiedliwość.