Scena teatralna PRR zaprasza: „Od Metra do Deszczowej Piosenki z Darkiem Kordkiem…”
fot. materiały prasowe

Scena Teatralna Polskiego Radia Rzeszów zaprasza 3 maja o godzinie 19:05, na transmisję spektaklu muzycznego pt. „Od Metra do Deszczowej Piosenki z Darkiem Kordkiem…” w wykonaniu Dariusza Kordka.

Polski aktor teatralny, musicalowy i piosenkarz zaśpiewa piosenki ze swojego wieloletniego repertuaru estradowego. Dariusz Kordek zaśpiewał w dwóch musicalach: ”Metro” najważniejszym dla polskiego teatru muzycznego ostatnich dziesięcioleci i „Deszczowa Piosenka” Klasyk klasyków. I na tych dwóch filarach opiera się program spektaklu. Opowie również o kuchni życia w trasie i powrotów do domu… o życiu na krawędzi.

3 maja, godzina 19:05 - Studio koncertowe im. Tadeusza Nalepy w Polskim Radiu Rzeszów.

Transmisja odbędzie się na antenie Radia Rzeszów oraz na kanale YouTube

Dariusz Kordek

Polski aktor teatralny, musicalowy, filmowy i telewizyjny, piosenkarz. Uczęszczał do VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Studiował na Wydziale Aktorskim w warszawskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1988 roku. Jeszcze podczas studiów otrzymał nagrodę na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Przedstawień Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi za podwójną rolę Kacpera i Leondera w spektaklu Czyste szaleństwo w reżyserii Jana Englerta.

W 1989 roku zdobył jedną z trzech głównych nagród - Nagrodę Pagartu i stypendium pieniężne Ministerstwa Kultury i Sztuki za wykonanie piosenki "Och, ty w życiu" na X Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Występował w teatrach warszawskich: Rampa na Targówku (1988-92), Studio Buffo (1993-95, 2009 - nadal), gdzie śpiewał w produkcjach Janusza Józefowicza, m.in. programie składanym Do grającej szafy grosik wrzuć i musicalu Metro (Filip - do dziś) oraz Romeo i Julia (Pan Capulet - do dziś) od 2009 roku, "Scena Prezentacje" (1997), Muzycznym "Roma" (1999-2002), Syrena (2001-2002), Na Woli (2004) i Komedia (2006) oraz Współczesnym im. Edmunda Wiercińskiego we Wrocławiu (1995-96), im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu (1995), Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1996) w roli faraona w biblijnym musicalu Tima Rice i Andrew Lloyda Webbera Józef i cudowny płaszcz snów w technikolorze (Joseph and the Amazing Technicolor Dreamcoat), Rozrywki w Chorzowie (1999), Operze i Operetce w Szczecinie (1999) i Polskim w Bielsku- Białej (2000).

Szersza widownia zauważyła go w pierwszej polskiej operze mydlanej W labiryncie (1990-91) w roli Marka Siedleckiego, pracującego w laboratorium przystojniaka i podrywacza. Zasłynął także rolą kinową przyjaciela tytułowegokult bohatera granego przez Olafa Lubaszenko w dramacie sensacyjnym Władysława Pasikowskiego Kroll (1991). W 1998 wydał album zatytułowany "Tylko cień". W 2004 w duecie z aktorką Olgą Bończyk nagrał płytę "Sztuka kochania, czyli serdeczne porachunki".

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Czytany 858 razy

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj