Spółka Lotnisko Krosno czeka na decyzję Urzędu Lotnictwa Cywilnego o podniesieniu statusu lotniska do użytku publicznego. To oznacza, że byłoby dostępne dla wszystkich użytkowników.
Jak poinformowała prezes spółki Katarzyna Bęben pozwala na to zmodernizowana w ostatnim czasie infrastruktura. Lotnisko posiada utwardzony pas długości 1100 metrów i szerokości 30 metrów, jest oświetlony, co pozwala na nocne lądowania, są drogi kołowania, światła podejścia PAPI, dwa place postojowe.
Po decyzji Urzędu Lotnictwa Cywilnego w Krośnie będą mogły lądować maszyny zabierające na pokład do 40 osób. Jest zainteresowanie lotami czarterowymi w góry i nad morze. Katarzyna Bęben poinformowała, że prowadzone są rozmowy z biurami turystycznymi i operatorami lotniczymi i są z ich strony deklaracje takich lotów.
Na razie lotnisko w Krośnie służy aeroklubom do szkoleń pilotów. Np. w maju przy nie najlepszej pogodzie odbyło się na nim ponad 600 operacji lotniczych. Odbywają się zawody balonowe, modelarskie, a 3 września zaplanowano doroczne pokazy lotnicze.
Lotnisko Krosno jest spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, stanowiącą własność miasta i w jego imieniu zarządza lotniskiem. Miasto w tym roku dofinansowało spółkę kwotą 160 tys. złotych.