Rola klarnetu w zespołach ludowych, osiedle integracyjne dla seniorów i fotografia w Rzeszowie. M.in. takie były tematy prac dyplomowych, których autorzy zostali nagrodzenie w II edycji Konkursu organizowanego przez samorząd województwa. Na konkurs „Dziedzictwo i Rozwój Podkarpacia” zgłoszono 16 prac, których tematyka łączy się z naszym regionem.
W sumie nagrodzono pięć osób, w dwóch kategoriach. Pierwsza obejmuje prace opisujące m.in. kulturę, historię, aktywność społeczną i sylwetki mieszkańców. Druga kategoria obejmuje prace poświęcone m.in. procesom społeczno-gospodarczym, potencjałowi rozwojowemu i innowacjom. Pula nagród wyniosła 15 tys. zł.
Nagrody przyznano:
- Bartoszowi Jaworowi – laureatowi konkursu, za pracę „Klarnet i jego rola w zespole ludowym na przykładzie wybranych regionów etnograficznych Polski południowo-wschodniej” obronioną na Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Laureat otrzymał nagrodę w wysokości 5 tys. zł.
- Joannie Jęczalik – wyróżnionej, za pracę „Fotografia w latach 70. i 80. XX wieku w Rzeszowie. Na przykładzie Rzeszowskiego Towarzystwa Fotograficznego” obronioną na Uniwersytecie Rzeszowskim. Autorka wyróżnionej pracy otrzymała nagrodę w wysokości tysiąca złotych.
- Ewelinie Tekieli – laureatce konkursu, za pracę „Projekt koncepcyjny zagrody edukacyjnej w Nowinach Horynieckich” obronioną na Politechnice Krakowskiej. Laureatka otrzymała nagrodę w wysokości 5 tysięcy złotych.
- Anecie Czekaj – wyróżnionej za pracę: „Architektura zachowań: praca. Ośrodek działalności twórczej” obronioną na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagroda to 3 tysiące złotych.
- Urszuli Król – wyróżnionej za pracę: „Przestrzeń inkluzywna. Projekt osiedla integracyjnego dla osób starszych” obronioną na Politechnice Rzeszowskiej im. Ignacego Łukasiewicza. Nagroda w wysokości tysiąca złotych.