W dziesięciu salach 24 łóżka dla pacjentów, w tym cztery dla dzieci waz z opiekunem. Do tego sala operacyjna i dwie izolatki - tak wygląda po remoncie i modernizacji oddział otorynolaryngologii dla dorosłych i dla dzieci w szpitalu wojewódzkim w Krośnie.
Dzięki zainwestowaniu w unowocześnienie pomieszczeń 100 tys. zł zyskali pacjenci, ale także personel, który ma teraz łatwiejszy kontakt z chorymi.
Każdego roku na oddziale tym przyjmuje się łącznie ponad 1500 pacjentów, z czego co trzeci to dziecko wymagające operacji endoskopowej nosa i zatok przynosowych, operacji nosa, migdałków czy uszu. Na oddziale prowadzone są także specjalistyczne badania słuchu bez farmakologicznego usypiania maluchów czy badania dzieci podejrzewanych o autyzm.
Oddział otrzymał imię dra Kazimierza Obary, który w latach 60. ubiegłego wieku stworzył krośnieńską laryngologię. Dr Obara ma dzisiaj 96 lat, ale nadal cieszy się znakomitą opinią lekarza i człowieka, który nigdy nie odmawiał i nie odmawia nadal swojej pomocy.