Nie będzie zabudowy ponad dwuhektarowej działki przy ulicy Spacerowej w Rzeszowie na osiedlu Zalesie. Zgodnie z wcześniejszymi zapisami w planie zagospodarowania przestrzennego miały tam powstać tereny zielone, ale część działki prywatnej kupił deweloper. Chciał tam wybudować najpierw bloki, a teraz starał się o pozwolenie na budowę domów jednorodzinnych. Nie zgadzali się na to mieszkańcy. Ich protest poparli radni.
Zapadła też decyzja o zmianie nazwy kilku ulic. Ma to związek z ustawą dekomunizacyjną. Jeden z zapisów tego dokumentu daje samorządom czas do końca września na usunięcie nazw, które propagują komunizm albo inny ustrój totalitarny.
W Rzeszowie Instytut Pamięci Narodowej wskazał przede wszystkim ulice: Juliana Bruna na osiedlu Pobitno, Lucjana Rudnickiego na osiedlu gen. Andersa. Wśród kwestionowanych nazw są jeszcze ulice: IX Dywizji Piechoty i Bohaterów 10. Sudeckiej Dywizji Piechoty oraz aleja Wyzwolenia.
I tak ulica Juliana Brauna otrzyma imię Feliksa Jana Szczęsnego Morawskiego, Lucjana Rudnickiego - Antoniego Kopaczewskiego, Leona Kruczkowskiego - Marka Czarnoty.
Do nazw ulic IX Dywizji Piechoty i Bohaterów 10. Sudeckiej Dywizji Piechoty zostanie dodane żołnierzy, a w uzasadnieniu alei Wyzwolenia znajdzie się uszczegółowienie, że chodzi o odzyskanie niepodległości w 1918 roku.