W Nowej Sarzynie powstanie Park Przemysłowo-Technologiczny
fot. materiały prasowe

Park Przemysłowo-Technologiczny o powierzchni ponad 74 ha powstanie w Nowej Sarzynie. List intencyjny w tej sprawie podpisali Mariusz Grelewicz, prezes Zarządu CIECH Sarzyna i burmistrz miasta i gminy Nowa Sarzyna Andrzej Rychel.

Na terenie Parku ulokują się firmy z branż przede wszystkim chemicznej i budowlanej. Będzie tam dostęp do niezbędnej infrastruktury technicznej oraz dogodna infrastruktura drogowa i kolejowa.

Park Przemysłowo-Technologiczny zaoferuje działki o powierzchni od 1 do nawet 60 ha. Nowe tereny inwestycyjne przyczynią się do rozwoju nie tylko gminy, ale całego regionu, uważa burmistrz Andrzej Rychel.

Miasto i Gmina Nowa Sarzyna posiada tradycje przemysłowe sięgające lat 30-tych XX wieku, a działające obecnie na jej terenie zakłady chemiczne CIECH Sarzyna są jednymi z największych w Polsce.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

  • 22 Sty, 2021
    Upamiętnią rocznicę wybuchu powstania styczniowego
    Upamiętnią rocznicę wybuchu powstania styczniowego
    Przedstawiciele Stowarzyszenia Przyjaciół Tarnogóry w powiecie leżajskim upamiętnią przypadającą dziś 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Odwiedzą leśny pomnik w tzw....
  • 09 Sty, 2021
    Oczyszczanie zalewu w Ożannie
    Oczyszczanie zalewu w Ożannie
    Zalew w Ożannie w powiecie leżajskim będzie czystszy. Realizowany jest tam projekt, który ma na celu przywrócenie różnorodności biologicznej w zbiorniku...
  • 07 Sty, 2021
    Most i drogi w leżajskiem wyremontowane
    Most i drogi w leżajskiem wyremontowane
    W Grodzisku Dolnym w powiecie leżajskim kierowcy i piesi mogą już korzystać z nowego mostu. Stara przeprawa była wąska i...

1 komentarz

  • Observator 27 Paź, 2018

    W informacji nt. planowanego Parku Przemysłowo- Technologicznego w N.S. o powierzchni 74 ha nic się nie mówi, że w przewadze są to tereny leśne. Wprawdzie nie jest to Puszcza Białowieska, ale istniejący na tym terenie las i zadrzewienia muszą ulec wylesieniu czyli likwidacji. Skutki tego dla środowiska wiadome. Pozdrawiam.

Skomentuj

Upewnij się, że pola oznaczone wymagane gwiazdką (*) zostały wypełnione. Kod HTML nie jest dozwolony.
Zapoznaj się z Zasadami publikowania komentarzy na stronie radio.rzeszow.pl

Potrzebujesz pomocy? kliknij tutaj