Zebrane ponad 50 lat temu tańce łańcuckie doczekały się realizacji scenicznej. Włączył je do swojego repertuaru Zespół Pieśni i Tańca Łańcut.
Wykonywane jeszcze pół wieku temu w okolicach Łańcuta tańce zebrała w latach 70-tych ub. wieku rzeszowska choreograf Alicja Haszczak, założycielka studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca Politechniki Rzeszowskiej Połoniny. Dopiero kilka lat temu je opisała i opublikowała. Dzięki temu udało się uratować od zapomnienia starodawne tańce, dziś już nigdzie nie tańczone.
Na potrzeby układu tanecznego Zespół Łańcut zakupił komplet strojów łańcuckich. Męski strój bazuje na staropolskim żupanie, granatowym z czerwonymi wyłogami, do tego jest czerwony pas i wysoka czapka zdobiona "baraniczką". Damskie stroje - zielone spódnice z czerwonymi odszyciami, czerwone gorsety z klapami, zdobionymi złotymi tasiemkami, do gorsetów przypięku jest pęk haftowanych wstęg.
Nowe stroje oraz opracowanie układu tańców łańcuckich było możliwe dzięki grantowi z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.