Na końcowym etapie jest trwający od 5 lat kompleksowy remont Sanktuarium Matki Bożej Dzikowskiej w Tarnobrzegu.
Podwaliny do tej inwestycji utworzyły datki parafian i wpłaty wiernych, dzięki którym najpierw przeprowadzono modernizację elewacji XVIII-wiecznego kościoła. Prace zewnętrzne objęły też wieżę z dzwonnicą oraz renowację fresku na froncie budynku, którego górna partia odzyskała pierwotny kolor różu pompejańskiego.
Aktualny etap remontu to ostatnie poprawki i wykończenia polichromi wewnątrz kościoła oraz przebudowy szafy organów nawiązujących do barokowego stylu i wystroju świątyni. Do zmodernizowania wewnątrz pozostało jeszcze kilka elementów kamieniarskich. Dotyczą one rodziny hrabiów Tarnowskich, która na przełomie XVII i XVIII wieku ufundowała budowę sanktuarium. Są to zabytkowe tablice kamienne i marmurowe oraz grobowiec Juliusza Tarnowskiego. Z kolei na zewnątrz przy prezbiterium pozostały jeszcze do odnowienia cztery pamiątkowe krzyże, również związane z rodziną tarnowskich.
Prace te mają się zakończyć w tym roku.
Przeor tarnobrzeskiego Klasztoru Ojców Dominikanów podkreśla, że bez zaangażowania parafian nie byłoby możliwe zgromadzenie wkładu własnego, który warunkował pozyskanie dotacji w późniejszym etapie remontu. Wsparciem tej inwestycji były dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Zarządu Województwa Podkarpackiego i Urzędu Miasta Tarnobrzega.