Coraz większym zainteresowaniem cieszy się uruchomiony przed trzema miesiącami Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Gorzycach (powiat tarnobrzeski). Na razie tamtejszy PSZOK czynny jest dwa razy w tygodniu, z czego jeden dzień do godziny 18. Najwięcej przywożonych tam odpadów to stare sprzęty wielkogabarytowe, głównie meble. Mieszkańcy oddają też sporo elektronarzędzi. W odpadach chemicznych zdecydowanie dominują przeterminowane leki oraz różnego rodzaju farby, lakiery i oleje. Punkt ogranicza jednak ilość przyjmowanych opon samochodowych do pięciu sztuk.
Ważną rolę w działaniach proekologicznych gminy odgrywa też domowa segregacja śmieci, do której sukcesywnie przystępuje coraz więcej mieszkańców. Na koniec grudnia ubiegłego roku taką zbiórkę zadeklarowała połowa mieszkańców gminy ale już w styczniu przybyło sto kolejnych deklaracji. Wiąże się to również z niższymi opłatami za odbiór odpadów segregowanych, dla których miesięczna stawka wynosi 12 zł za osobę a za odpady mieszane 18 zł.
W ramach nowej umowy śmieciowej, od 1 lutego tego roku gmina wprowadziła do segregacji piątą frakcję, czyli odpady biodegradowalne.