Straż pożarna, policja i wojsko walczą ze skutkami powodzi w województwie podkarpackim. Z magazynów przeciwpowodziowych wydano dotąd ponad pół miliona worków, 700 m rękawów przeciwpowodziowych, także automatyczną ładowarkę do piasku oraz osuszacze. Tak wspierane są działania samorządów, strażaków i pracowników wód polskich.
Mimo ustabilizowania się sytuacji na na południu województwa nadal dla wszystkich powiatów - do jutra do 6 rano obowiązuje ostrzeżenie hydrologiczne 3, czyli najwyższego stopnia dotyczące wezbrania wód na rzekach Wisła i Łęg.
Na Wiśle przemieszcza się fala wezbraniowa. Najwyższe stany prognozowane są w godzinach wieczornych. Przewiduje się przekroczenie stanów alarmowych. Trwa zabezpieczanie wałów na Wiśle i jej dopływach.
Na rzece Łęg - to bezpośredni dopływ Wisły - prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody z możliwością przekroczenia stanu alarmowego. W gminie Gębów w powiecie tarnobrzeskim jest w w tej chwili najtrudniejsza sytuacja, lokalnie zalane są drogi oraz posesje. Natomiast na zbiornikach retencyjnych: Besko na Wisłoku, Klimkówka na Ropie i Solina na Sanie zachowane są rezerwy powodziowe. Podtrzymane jest pogotowie przeciwpowodziowe dla powiatów: jasielskiego, dębickiego, mieleckiego, ropczycko-sędziszowskiego, kolbuszowskiego, tarnobrzeskiego, Tarnobrzega, krośnieńskiego, Krosna, strzyżowskiego, rzeszowskiego, Rzeszowa i stalowowolskiego.
IMGW przewiduje przelotne opady deszczu oraz ogólną poprawę pogody.