Sto tysięcy złotych kosztowała rewitalizacja Ogrodu Włoskiego przy wschodniej elewacji Muzeum Zamku w Łańcucie. Przywrócony został wygląd ogrodu z lat 30 tych XX wieku - okresu świetności rezydencji.
Usunięto żywopłot z bukszpanu, który zakrywał wgłębienie w kształcie włoskiego hipodromu. Zgodnie z zachowaną ikonografią i zdjęciami odtworzono symetrycznie położone rabatki i ścieżki. Które zdobią jak za dawnych lat - begonia, starzec popielaty i szałwia. W zabytkowych wazach posadzono pelargonie bluszczolistne i draceny. Jak powiedział Wiesław Koza - odpowiedzialny za konserwacje parku zamkowego to są wazy, które tutaj były za czasów Potockich, z oryginalnego wystroju zachował się orzeł napoleoński, rzeźba Bachusa na panterze. Całość uzupełniają kopie zabytkowych donic chińskich, oraz kopie historycznych taboretów fajansowych.
Rewitalizacja możliwa dzięki dotacji 60 tys.zł. z unijnego programu Interreg Central Europe. Międzynarodowy projekt - HIstorical CAstle ParkS realizowała Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego razem z partnerami z Polski, Włoch, Słowenii, Chorwacji.