Start kampanii „Bezpieczny Senior”. Minister Maląg: Bądźmy solidarni.
Grupą szczególnie zagrożoną w czasie pandemii koronawirusa są osoby starsze, które często zmagają się z różnego rodzaju schorzeniami. – W trosce o ich bezpieczeństwo przygotowaliśmy kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”, w której apelujemy do seniorów i reszty społeczeństwa o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii. Instruujemy też jak zadbać o siebie i swoich bliskich – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
W trosce o bezpieczeństwo obywateli w związku ze znaczącym w ostatnim czasie wzrostem zakażeń koronawirusem Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej przygotowało kampanię pod hasłem „Bezpieczny Senior”. To m.in. spot telewizyjny i radiowy, kampania w mediach społecznościowych i w prasie.
W przygotowanych materiałach apelujemy do seniorów i reszty społeczeństwa
o stosowanie się do podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie pandemii.
– Kampania rusza dzisiaj. Przygotowane przez nas materiały zawierają praktyczne informacje i wskazówki jak chronić się przed zakażeniem, a także jak postępować w sytuacji zagrożenia. Zależy nam, by przekaz ten trafił do możliwie szerokiego grona odbiorców – podkreśla minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii
Zachowanie odległości co najmniej 1,5 m od innych osób w przestrzeni publicznej, możliwie częste mycie rąk, dezynfekcja powierzchni i przedmiotów, z którymi mają styczność inni, a także poprawnie noszona maseczka lub przyłbica – to podstawowe zasady bezpieczeństwa w czasie pandemii.
– Część społeczeństwa, zmęczona trochę obowiązującymi zasadami, zaczęła lekceważyć zagrożenie. Tymczasem to właśnie dystans, dezynfekcja i maseczki są dzisiaj najskuteczniejszą formą ochrony przed zakażeniem. Uczulamy na to wszystkich, ale szczególnie seniorów – mówi minister Maląg.
Uważajmy na siebie i swoich bliskich
Szefowa resortu rodziny nawiązując do idei kampanii „Bezpieczny Senior” apeluje o zwracanie szczególnej uwagi na potrzeby osób starszych w naszym otoczeniu – dziadków, rodziców, ale też np. sąsiadów.
– Zdajemy sobie sprawę, że to spore wyrzeczenie, ale unikajmy osobistych spotkań. Zamiast tego zadzwońmy, przeprowadźmy wideorozmowę. Zaproponujmy pomoc w zrobieniu zakupów, wyprowadzeniu psa. To czasem drobne, ale naprawdę ważne wsparcie – wskazuje minister Marlena Maląg. I dodaje: Bądźmy solidarni.